ŠČAMBA

Skupina Ščamba vznikla na prelome tisícročí za účelom zabávať a rozveseľovať ľudí. Radí sa do žánru medzi ľudovo-zábavno-humoristicko-dobrodružné :o).  Okrem veľkého množstva každoročne odohratých koncertov na Slovensku sa stihla ukázať aj na Morave, v Čechách, v Chorvátsku, Rumunsku a trikrát v USA, kde zabávala tam žijúcich krajanov. Ščamba sa predstavila takmer v každej poprednej slovenskej televízii RTVS, Markíza, TV JoJ a za sebou má svoje účinkovanie aj v Šláger TV.

Na svojom konte má päť albumov: Perši raz, Sme tu zaš, Treci pokus a Ščamba 4 a Dedina.

Raritou je,  že od svojho vzniku v roku 2000 hrá v pôvodnom zložení a skupina pochádza a stále žije v obci Trstené pri Hornáde.

Viac informácií nájdete na internetovej stránke: http://www.scamba.sk/

Julián Ruščák – ozembuch, trúbka, spev

Má rad:  včely, med, breskyne, bagre a hokej

Beťar chlop, všadzi še citi jak doma – noši papuče (ani ich nesklada z nohoch), či žima, či ľeto. Je to chlop na spravnym mescu a to furt! Šicko vám vybaví. Neveríce?

Marek Seman – klávesové nástroje

Má rád: počítače, syntetizátory, zvukové moduly, programovanie.

Okrem šickych hudobnych štyloch zná dac do kopy šicko možné. Napríklad behom pejc minút skonzumuje: pivo, nanuk, ice tea a polku čokolády. To šicko preto, aby konečne vypatral jak jeho vzor – Obelix.

Cyril Ruščák – akordeón, saxofón a spev, vedúci kapely

Má rad: hokej, šport a hudbu všetkého druhu, stolár na pohľadanie

Majster N na slovo vžatý. Špiva, bavi na gitaru, harmoniu, saxofón, hušľe i šicko na co še da… Zna šicko opravic, namontovac , privaric, vyhobľovac.

Michal Kaduk – husle

Má rád: zdravý životný štýl, zatiaľ slobodný

Stará še o šicko a robí co treba: trime peňeži šickym v skupine, dáva pozor, žeby v skupine neprevládol karierizmus, alkoholizmus, narcisizmus, či nebodaj komunizmus a podobné diskohrátky. 

Marián Bartko – tamburína, spev a rap

Má rád: všetko a všetkého druhu 🙂

Najľepší tanečník zo skupiny. Ľen tak, tak še nedostal do Let´s Dance. To by sce potom vydzeľi! Teraz maká s Lacim S. Pokroky možece vidzic na vystupeňach.

Rasťo Olejár – bubon

Má rád: pohodu a presný rytmus!

S kapelou externe (etrémne) spolupracuje už dávno, dokonca na CD Sme tu zaš! nabubnoval zopár skladieb. Aľe je to šarkaň chlop, rozumi še do teho co robi.

Zverejnené 1. júla 2020.
Upravené 25. februára 2022.