Preskočiť na obsah

ŠČAMBA

Skupina Ščamba vznikla na prelome tisícročí za účelom zabávať a rozveseľovať ľudí. Radí sa do žánru medzi ľudovo-zábavno-humoristicko-dobrodružné :o).  Okrem veľkého množstva každoročne odohratých koncertov na Slovensku sa stihla ukázať aj na Morave, v Čechách, v Chorvátsku, Rumunsku a trikrát v USA, kde zabávala tam žijúcich krajanov. Ščamba sa predstavila takmer v každej poprednej slovenskej televízii RTVS, Markíza, TV JoJ a za sebou má svoje účinkovanie aj v Šláger TV.

Na svojom konte má päť albumov: Perši raz, Sme tu zaš, Treci pokus a Ščamba 4 a Dedina.

Raritou je,  že od svojho vzniku v roku 2000 hrá v pôvodnom zložení a skupina pochádza a stále žije v obci Trstené pri Hornáde.

Viac informácií nájdete na internetovej stránke: http://www.scamba.sk/

Julián Ruščák – ozembuch, trúbka, spev

Má rad:  včely, med, breskyne, bagre a hokej

Beťar chlop, všadzi še citi jak doma – noši papuče (ani ich nesklada z nohoch), či žima, či ľeto. Je to chlop na spravnym mescu a to furt! Šicko vám vybaví. Neveríce?

Marek Seman – klávesové nástroje

Má rád: počítače, syntetizátory, zvukové moduly, programovanie.

Okrem šickych hudobnych štyloch zná dac do kopy šicko možné. Napríklad behom pejc minút skonzumuje: pivo, nanuk, ice tea a polku čokolády. To šicko preto, aby konečne vypatral jak jeho vzor – Obelix.

Cyril Ruščák – akordeón, saxofón a spev, vedúci kapely

Má rad: hokej, šport a hudbu všetkého druhu, stolár na pohľadanie

Majster N na slovo vžatý. Špiva, bavi na gitaru, harmoniu, saxofón, hušľe i šicko na co še da… Zna šicko opravic, namontovac , privaric, vyhobľovac.

Michal Kaduk – husle

Má rád: zdravý životný štýl, zatiaľ slobodný

Stará še o šicko a robí co treba: trime peňeži šickym v skupine, dáva pozor, žeby v skupine neprevládol karierizmus, alkoholizmus, narcisizmus, či nebodaj komunizmus a podobné diskohrátky. 

Marián Bartko – tamburína, spev a rap

Má rád: všetko a všetkého druhu 🙂

Najľepší tanečník zo skupiny. Ľen tak, tak še nedostal do Let´s Dance. To by sce potom vydzeľi! Teraz maká s Lacim S. Pokroky možece vidzic na vystupeňach.

Rasťo Olejár – bubon

Má rád: pohodu a presný rytmus!

S kapelou externe (etrémne) spolupracuje už dávno, dokonca na CD Sme tu zaš! nabubnoval zopár skladieb. Aľe je to šarkaň chlop, rozumi še do teho co robi.