Preskočiť na obsah

Vianočná zbierka pod záštitou starostu obce Trstené pri Hornáde pre OZ Východoslovenské labky

Zverejnené 16.12.2021.

VIANOČNÁ ZBIERKA POD ZÁŠTITOU STAROSTU OBCE TRSTENÉ PRI HORNÁDE

Sami si pomôcť nedokážu, sú odkázaní na nás, ľudí. Urobme zvieratkám z OZ Východoslovenské labky KRAJŠIE VIANOCE. So slečnami, ktoré toto mladé OZ majú na starosti, sme sa dohodli na krátkej vianočnej zbierke, ktorá by im pomohla prežiť zimu, ktorá by im dodala síl a odvahy do ďalších týždňov.  Neprosia o veľa. Neprosia pre seba. Prosia pre svojich zverencov, o ktorých sa denno-denne, za akéhokoľvek počasia starajú s láskou a úsmevom na perách.  Prinášame vám pár tipov, ako tieto šikovné a milé kočky potešíte:  

SAVÉ PODSTIEĽKY – podložky pod pacientov, uteráky, deky, posteľné oblečenie – slečny sú ekologické, a preto tieto podstieľky každý deň perú.  OBLEČENIE NIE JE VHODNÉ 

KRMIVO – keďže ide o zvieratká, ktoré pochádzajú zo zlých podmienok, do tohto centra prichádzajú s boľavými bruškami. Preto pre nich nie je vhodné supermarketové krmivko. V tomto prípade platí, že menej je viac, a preto radšej 1 kvalitnú konzervu, ako 3 supermarketové.  Dievčatá veľmi pekne prosia o kvalitné krmivko, supermarketové nespotrebujú.  Vhodné sú napríklad:  konzervy – Gran Carno, Nuevo, Brit, Carny (pre micky), Gourmet (pre micky)  salámky – Brit, Vetamix  granulky – eminent, Brit Care, Brit, Cibau  

POTREBY PRE ZVIERATKÁ – rôzne hračky, kefy, obojky, vodítka, misky, peliešky, škrabadlá pre micky … to všetko slečny, ale hlavne chlpáčov nesmierne poteší.  

FINANČNÁ POMOC – toto centrum pre liečbu a socializáciu zvierat viete podporiť aj finančne. Všetky financie sú použité na chod centra, na vyplácanie veterinárnych dlhov či na nákup krmiva alebo samotnú výstavbu. 
Pomôžme spoločnými silami týmto mladým babám, ktoré majú  na pravom mieste. 

Urobme východoslovenským labkám krajšie Vianoce!