Preskočiť na obsah

Požehnanie novej kaplnky v obci Trstené pri Hornáde

Zverejnené 25.10.2022.

V nedeľu 23. októbra o 13:00 sa v našej obci uskutočnila historická udalosť. Bola požehnaná nová kamenná kaplnka so sochou Ružencovej Panny Márie, ktorá je umiestnená pri hruške na ceste smerom do Skároša.Slávnosť požehnania viedol náš duchovný otec p. Mgr. Jozef Mrúz a začala sa v rímskokatolíckom kostole sv. Anny, odkiaľ šiel sprievod za modlenia sa ruženca až ku kaplnke, kde za hudobného doprovodu Dychového súboru Hornád prebehlo požehnanie kaplnky a uloženie drevenej sochy. V sprievode boli veriaci z našej farnosti, ale aj z filiálky zo Skároša. Autormi myšlienky vytvoriť kaplnku sú Julián Ruščák a Peter Oravec. Finančne prípadne inou formou na je vybudovanie prispela rodina Oravcová, Ruščáková, Hanzeľová, Deáková, Liptáková, Bartková, Šoltésová, Kočišová, Ruščáková, Zajacová, taktiež prispelo Ružencové bratstvo a Obec Trstené pri Hornáde.